İŞBİR HOLDİNG

İşbir Holding A.Ş. 17.02.1968 yılında yurt içinden ve yurt dışından küçük tasarruflarını büyük amaca dönüştürmek isteyen ortaklar tarafından kurulmuştur.

09.10.1968 yılında gerçekleştirilen ilk yatırım Balıkesir’de İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş.’dir. 1977 yılında Ankara’da İşbir Sünger Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar geçen yıllarda bu yatırımlar kendi sektörlerinin lider işletmeleri konumuna yükselmişlerdir.

İşbir Holding A.Ş.’nin bağlı ortaklıkları olan İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş., İşbir Sünger Sanayi A.Ş.’nin bugün Ankara, İzmir ve Balıkesir’de bulunan fabrikalarında faaliyet göstermektedir. İşbir Holding, bugün itibariyle sahip olduğu 185.000 metrekarelik toplam kapalı üretim alanı, büyük ihracat hacmi, birçok bireysel ve kurumsal ortağıyla hizmet vermektedir. Kuruluşundan beri halka açık bir şirket olan İşbir Holding, Sermaye Piyasası Kurulu’na tabi olarak her zaman, çağdaş ekonominin gereklerini yerine getirmiştir. İşbir Holding’in ilk kuruluşundan bu yana temel stratejisi, sahip olduğu her bir İşbir Şirketi’ni sektörünün önde gelen şirketi yapmak, verimliliği ve kârlılığı yüksek şirketlerle ülke kalkınmasına katkı sağlamak ve bu surette ortaklarına sürekli kâr payı dağıtabilmektir.

http://www.isbir.com.tr

İŞBİR SENTETİK

İşbir Sentetik; İşbir Holding’in ilk şirketi olarak Ekim1968 yılında kurulmuştur. Türkiye’de 60.000 ton, Hindistan’da 4,000 Ton yıllık üretim kapasitesine ulaşmıştır. İşbir Sentetik Türkiye’de 130.000 m² kapalı alan üzerinde endüstriyel ambalaj ve teknik tekstil sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Şirketimizin yapısı polipropilen, hammaddesinden iplik, teknik kumaş, endüstriyel ambalaj üretimine ve polietilen hammaddesinden Blown film üretimine entegre bir sisteme izin vermektedir.

  • Endüstriyel Ambalaj (BIGBAG)
  • Halı Taban Kumaşı 1. Ve 2. Taban
  • Shrink Hood ve Stretch Hood
  • Compound Masterbacht
  • Tek Kullanımlık Cerrahi Yüz Maskesi

Türkiye’nin ilk sentetik dokuma şirketlerinden biri olan ve teknik tekstil ve endüstriyel ambalaj alanlarında faaliyet gösteren İşbir Sentetik, üretiminin % 70’ini ihraç etmektedir. İsbir Sentetik Global organizasyon yapısı sayesinde tüm dünyada 55 ülkede yerel hizmet sunmakta olup, geniş ürün yelpazesi ile sektörünün en önemli temsilcilerindendir.

https://www.isbirsentetik.com

İNTER TEKSTİL

İşbir Sentetik firmasının bağlı ortaklığı olan firma, 1992 yılında kurulmuş olup, 2018 yılının Temmuz ayından beri İşbir Sentetik firmasının BALOSB de bulunan ilk fabrika binasında faaliyet göstermektedir.

Firma, İşbir Sentetik’in BigBag ürünü için Tape, Kumaş, Kaplamalı kumaş ve Kolon, Koordonet üretimi yapmaktadır.

https://www.interdokuma.com

İŞBİR MEWAR

Grubun en genç üyesi olan şirket, 2017 yılının temmuz ayında Hindistan’ın Rajastan eyaleti, Udaipur şehrinde kurulmuştur. %50- %50 ortaklık olarak kurulan şirket 2020 yılının Aralık ayından itibaren %100 İşbir Sentetik Bağlı ortaklığı olarak Grubun bünyesine katılmıştır.

Şirketin yapısı polipropilen, hammaddesinden iplik, kumaş, endüstriyel ambalaj üretimine entegre bir sisteme izin vermektedir. Yıllık 4,000 Ton BigBag üretim kapasitesine sahip şirketin ürünleri İşbir Sentetik tarafından dünyaya pazarlanmaktadır.

https://www.isbirmewar.com

İŞBİR SÜNGER

İşbir Sünger Plastik Sanayi A.Ş. İŞBİR HOLDİNG’e bağlı bir kuruluştur. Üretimine 1977 yılında Ankara’da başlayan İŞBİR SÜNGER, esnek sünger imali konusunda yüksek pazar payı ile sektör lideri olarak faaliyetini sürdürmektedir.

İşbir Sünger, yatak, koltuk, kanepe ve oturma grupları ile ev tekstili, imalat sektörü, oto döşeme, ambalaj ısı- ses izolasyonu uygulamalarının temel girdisi olan “yüksek kalitede sünger” üretmektedir. Çok seçenekli yoğunluk, renk, ebat, şekil ve fiziksel özellikteki esnek poliüretan sünger üretiminde, üretim kalitesi ve kapasitesiyle, Türkiye’de ayrıcalıklı yerini sürekli korumaktadır.

Gelişen çevre bilincine paralel olarak, üretim teknolojisini ozon tabakasına zarar vermeyecek biçimde yenileyen İşbir Sünger, daima çevre dostu olmaya devam edecektir.

https://www.isbirsunger.com

İŞBİR YATAK

İşbir Yatak, İşbir Sünger Sanayi A.Ş. bünyesinde bir İşbir Holding kuruluşudur.  

İşbir Yatak, İşbir Holding’in en genç yatırımıdır.

Dünyada gelişen teknolojiyi sektöre adapte etme misyonu doğrultusunda 1999 yılından bu güne işbir Sünger San. A.Ş.’nin sahip olduğu bilgi birikimini ve tecrübeyi, teknolojinin, sağlık ve uyku konforu için kullanımı felsefesi ile yatak sektörüne aktarmaktadır. Oldukça fazla oyuncusu olan ve son yıllarda çok dinamikleşen yatak pazarının oluşmasında söz sahibi olan İşbir Yatak, A+,A- müşteri grubunda pazar lideridir.

Ana Faaliyet Alanı

Kalite ve müşteri odaklı marka ve ürün konumlandırılması doğrultusunda İşbir Yatak, ürettiği üstün teknoloji yataklar ile sağlığına ve konforuna önem verenlerin birinci tercihidir. Rakiplerinden farklı kullandığı “açık hücreli visko teknolojisi”, sadece İşbir için Türk mühendisleri tarafından üretilen “polimer yay teknolojisi”, tüm yataklarda kullanılan lisanslı “Quallofil Allerban” teknolojisi, yatakların lavanta kokmasını, anti-stress etkisine sahip olmasını sağlayan özel “nano teknoloji” ile üretilmiş yatak kumaşları, atsaçı yatak, hindistan cevizi özlü yatak, sporcular için özel nem tutmayan yatak gibi yeniliklerle her anlamda ve her zaman pazarda yatak modasının öncüsü olmuştur.

https://www.isbiryatak.com

İŞBİR ZİRAAT

İşbir Ziraat, İŞBİR HOLDİNG şirketleri arasında 2008 yılında Ankara’da kurulmuştur. İşbir Ziraat, İŞBİR Sünger konfor ve İŞBİR’in Yatak’ın yatak üretimi konusunda deneyimini kullanarak inek yatağı geliştirmiştir ve ticari adı “RANCHBED” ile 2008 yılında piyasaya sunmuştur. Her alanda kalitesiyle kendini kanıtlamış kurumumuz, şirketin üretim yolculuğuna başladığı çift katmanlı yatak ile birlikte piyasaya sunulan ürünleri ile büyük ilgi çekmektedir.

http://www.isbirziraat.com