İşbir Sentetik olarak Gıda endüstrisinde üreticilerin ihtiyaçlarını giderme yönünde etkin hijyen yönetimine sahip olmanın gerekliliğinin farkındayız. Food grade Big Baglerimiz %100 polipropilenden mamul olup gerekli olduğu durumlarda LDPE/LLDPE laynır kullanılmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla Big bag’lerimiz yüksek teknolojide makinalar ile üretilmektedir. Herhangi bir kontaminasyon riskine karşı ultrasonik kesim ekipmanlarımız, dikiş makinalarımızdaki sıcak kesim aparatlarımız, vakum sistemlerimiz ile metal arama operasyonları yapılmaktadır.

Kalite kontrol prosesimiz 3 aşamadan oluşmaktadır.

-Materyal kontrolü ve testi,

-Proses kontrolü ve testi

-Üretim prosesinde paletlemeden önce her Big Bagin müşteri sipariş talebine uygunluğunun tüm teknik spesikasyonlarda kalite kontrol personeli tarafından tek tek kontrol edilmesidir.

Çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz food grade Big Bag üretim/kullanım şartlarına uyum konusundaki tüm eğitimleri almışlardır. Üretim şartlarımız gıda Big Bagi üretiminde en yüksek hijyen standartlarını sağlama adına geliştirilmektedir.

Food Grade üretimde kullanılan hammadde, film ve kumaşlar ilgili test kuruluşları tarafından onaylanmıştır. Big Bag içinde bulunabilecek İplik uçlarının, laminasyon parçacıklarının oluşturduğu iplikçiklerin, metal parçaların önlenmesi için temizleme ve metal arama operasyonları uygulanmaktadır. Tüm sıcak veya soğuk kesim uçlarında katlamalar Big Bag dışına doğru yapılmaktadır.