İşbir Sentetik Bünyesinde Balıkesir’e İstihdam Adımları..

Kasım 4, 2021

Balıkesir’de 2 sene önce, istihdamın öncü kuruluşlarının İnsan Kaynakları Departmanları’nın oluşturduğu BALIKESİR İNSAN YÖNETİMİ Platformu faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Her ay düzenli olarak toplanan bu Platform, Balıkesir’de İnsan Kaynakları profesyonelleri arasındaki bilgi paylaşımını arttırmak, nitelikli personel ihtiyacını belirleyip, arttırılmasına katkı sağlamak, mevcut iş gücündeki verimliliği arttırma, ihtiyaca göre istihdamda personellerin eğitimi, nitelikli personellerin yetiştirilmesi noktasında çalıştaylar düzenlemeye devam ediyor.

Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Sanayi Odası’nın da tam destek verdiği bu Platform,son çalıştayını önceki hafta Balıkesir’in yarım asrı geride bırakmış köklü ve istihdamın öncü firmalarından olanİşbir Sentetik’in ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

BEST A.Ş., Yarış Kabin, Ekosinerji, Şişecam, Kalekim,A101, Kula Yağ, Eğinlioğlu Zincir, Gönenli Süt, Tınaz Tarım, Sarıbekir Ambalaj, Yersa Sentetik, Balyem, Ototrim, Yankı Teknoloji, Baysan, KAY Süt, Behaşfirmalarının İnsan Kaynakları profesyonellerinin katıldığı ve ayrıca Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yetkilileri, İŞKUR yetkilileri, Balıkesir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı ve BAGİAD başkanı Sayın Emrah BİLCANLI’ nın katıldığı çalıştayda İşveren – İşçi arasındaki arabuluculuk süreci, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, İnsan Kaynaklarında Süreç Yönetimi ve İnsan Kaynaklarında Koçluk ve Psikoloji gibi bir çok konuda oturumlar gerçekleştirildi.

Çalıştay’ın ev sahipliğini yapan İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş.’nin İnsan Kaynakları Direktörü Altuğ Ekinil, platform ve çalıştaya ilişkin açıklamalarda bulunurken; Balıkesir’de nitelikli personel noktasında çıkılan bu yolda istihdamın arttırılması gibi Balıkesir’i yakından ilgilendiren konuların ele alındığının altını çizerek özetle şunları söyledi; “İnsan Kaynakları Platformu olarak önceki aylarda birkaç farklı şirket bünyesinde toplanmıştık. Bugün ilk defa daha kalabalık bir topluluk ile birlikte İşbir Sentetik bünyesinde bir araya geldik. Amacımız Balıkesir’in insan kaynaklarını geliştirmek ve Balıkesir’de istihdamı arttırmak. Şuanda Balıkesir’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile de görüşüyoruz. Ticaret Odası, Sanayi Odası, Balıkesir Genç İşadamları Derneği Başkanları ile görüştük. Önümüzdeki günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel yılmaz ile görüşeceğiz. Balıkesir’e katkı sağlamak için biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmenin gayretindeyiz.”