Sürdürülebilirlik ve Çevre

Dünyada artan nüfus ve refah seviyeleri son yıllarda enerji talebini de iyiden iyiye artırmaktadır. Bu sebeple enerji üretim portföyünü ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Fitfor55 doğrultusunda Avrupa Birliği’nin ilk karbon nötr olma hedefine paralel olarak; Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı hızlandırdık.

Çevreye olan yeşil etkimizi artırmak için çalışan çevreci ve deneyimli ekibimizin ilk hedefi İşbir ailesinin ve Dünya’nın Sürdürülebilirlik ile ilgili farkındalığını artırmak, ikinci hedefi ise 2050 yılına kadar üretimimizin yol açtığı karbon salınımını en aza indirmektir.

2020 Aralık ayında tamamlanan Balıkesir’in en büyük Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemleri (GES) projemiz ile yeşil çevremiz için katkılarımızdan bir tanesini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sahip olduğumuz en bol ve tutarlı enerji kaynaklarından biri olan Güneş ile fosil yakıtlara olan mecburiyetimizi azaltmaya büyük katkıda bulunuyoruz. BALOSB’de bulunan her iki üretim tesisimizin 3 çatısına kurulan, 12.144.780 KWH yıllık enerji üretimi ile 4.760.753 kg lık CO2 nin doğaya salınımını engelleyerek 142.093 adet ağacımızın kesilmemesini sağlayacak büyük GES projesinin tanıtım filmini aşağıda izleyebilirsiniz.