ADD’nin Yurt Binasına En Güzel Katkı İŞBİR’den

Kasım 4, 2021

İşbir Sentetik Tiyatro Kulübü, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yurt yapımına katkı sağlamak için sahneye çıktı.   

Yaklaşık 6 aydır Balıkesir Sanat Merkezi danışmanlığında, Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan yönetiminde çalışmalarını sürdüren, kadrosu tamamen İşbir Sentetik çalışanlarından oluşan İşbir Sentetik Tiyatro Kulübü “Allak Bullak Doğaçlama Komedi” isimli oyunu bu kez Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şubesi’nin yurt yapımı yararına sahneledi.
4 Ekim Cuma akşamı saat 20.30 ‘da Salih Tozan Kültür Merkezi’nde  sahne alan İşbir Sentetik Tiyatro Kulübü üYeleri  seyirciyi gülmekten kırdı geçirdi. Oyunun sonunda performans gösteren oyuncuları kutlayan  ADD Balıkesir Şubesi Başkanı İlhan Öner, kız öğrencilerin barınmasını sağlayacak yurt yapımında bu anlamlı desteğin çok önemli olduğunu vurguladı.

İŞBİR SENTETİK EKONOMİYE DE SOSYAL HAYATA DA DOKUNUYOR

İşbir Sentetik İnsan Kaynakları Direktörü ve aynı zamanda Tiyatro Kulübü Yapım Sorumlusu Altuğ Ekinil, “Balıkesir’in köklü kuruluşlarından İşbir Sentetik şehrin ekonomisine sunduğu katkının yanında sosyal hayata da tiyatro ile dokunarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam ediyor. Yıl içinde sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek. Bizleri izlemeye gelen ADD Balıkesir Şubesi üyelerine ve kıymetli seyircilerimize teşekkür ediyorum”dedi.

YENİ OYUNLARLA TİYATROYA DEVAM

İşbir Sentetik Tiyatro Kulübü ilk kez  31 Temmuz’da seyirci ile buluştu.  Ekip bu zamana kadar üçü Balıkesir Sanat Merkezi sahnesinde, biri Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde olmak üzere aynı oyun ile toplamda 4 temsil verdi. Temsillerde seyircilerden olumlu dönüşler alındı. Kısa zamanda Balıkesir’in kültür ve sanat yaşamına yerini alan tiyatro yakın zamanda yeni oyunları ile seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.